У Нацгвардії показали модернізовану РСЗВ на базі позашляховика

У Нацгвардії показали модернізовану РСЗВ на базі позашляховика

Фото, відео
Укрінформ
Командувач Національної гвардії України бригадний генерал Олександр Півненко показав модернізовану реактивну систему залпового вогню.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сторінці Півненка у Фейсбуці.

"Модернізація РСЗВ: ще одна новинка у Національній гвардії України. Національна гвардія України активно нарощує бойові спроможності, впроваджуючи нове та адаптуючи наявне озброєння до вимог сучасної війни", - зазначив Півненко.

За його словами, важливим кроком у цьому напрямі стала модернізація РСЗВ. Нова установка калібру 122 мм, розроблена на базі автомобіля HMMWV, успішно пройшла випробування у 2024 році і була доопрацьована з урахуванням практичного бойового досвіду, побажань і відгуків від наших підрозділів.

Півненко підкреслив, що така РСЗВ не лише підвищує ефективність вогневої підтримки, але й демонструє інноваційний підхід до переозброєння.

Система базується на платформі HMMWV, яка забезпечує виняткову мобільність і прохідність.

Завдяки відносно легкій конструкції і потужному двигуну установка може розвивати швидкість до 100 км/год і долати складну місцевість, включно з бездоріжжям.

Компактні габарити роблять систему малопомітною для ворожих засобів розвідки, що дозволяє реалізовувати тактику швидких ударів з подальшим відходом.

Максимальна дальність стрільби становить до 40 км (залежно від типу боєприпасів), а пусковий модуль вміщує до шести ракет калібру 122 мм, що забезпечує достатню щільність вогню.

Ключовою особливістю модернізації стала інтеграція сучасних цифрових систем управління вогнем і наведення.

Нова система оснащена автоматизованим комплексом, який скорочує час від виявлення цілі до відкриття вогню до лічених хвилин. Електричні приводи вертикального і горизонтального наведення дозволяють досягти кращої точності. Інтеграція з розвідувальними засобами і застосуванням БПЛА забезпечує реальний час передачі даних про цілі, що підвищує ефективність ураження.

Ергономіка і безпека екіпажу зазнали значних покращень. Оновлена кабіна з посиленим бронюванням (захист від уламків і стрілецької зброї калібру 7,62 мм) та оптимізованим розташуванням обладнання забезпечує зручність під час тривалих операцій.

Встановлені системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) дозволяють протидіяти дронам загарбників і засобам радіолокації, знижуючи ймовірність виявлення.

Екіпаж із трьох осіб (командир, навідник, водій) може ефективно виконувати завдання завдяки інтуїтивному інтерфейсу управління.

Як зазначив Півненко, нова РСЗВ відповідає потребі у компактних і маневрених системах, здатних підтримувати підрозділи на рівні рот і батальйонів.

За його словами, у контексті війни, що триває, мобільність і малопомітність установки дозволяють Національній гвардії ефективно уражати цілі, а робота із підрозділами радіоелектронної розвідки та аеророзвідки - уникати контрбатарейного вогню.

Командувач наголосив, що система значним чином вписується в тактику маневреної війни, де швидкість і скоординованість є вирішальними.

Читайте також: Міноборони допустило до експлуатації самохідну броньовану платформу-амфібію UNEX UGV

Крім того, проєкт демонструє здатність України адаптувати перевірені технології до власних потреб, поєднуючи вітчизняні розробки з іноземними платформами.

Як зауважив Півненко, модернізація РСЗВ є частиною стратегії Національної гвардії України з переозброєння і підвищення обороноздатності.

За словами Півненка, "ця робота не лише зміцнює позиції України на полі бою, але й сприяє збереженню життя воїнів, мінімізуючи ризики для екіпажів".

Як повідомляв Укрінформ, Національна гвардія модернізує системи залпового вогню БМ-21 "Град", зокрема удосконалює платформи й бойові системи, покращує ергономіку та безпеку екіпажу.

Фото: Олександр Півненко / Фейсбук

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
OSZAR »