
У МЗС започаткували освітній проєкт «Дипломатія пам’яті» для протидії російській дезінформації
Він спрямований на українських дипломатів і покликаний допомогти їм аргументовано діяти у сфері захисту і збереження історичної пам’яті та протидії російській дезінформації, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Відкриваючи презентацію, перший заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця зазначив, що пам’ять про Бабин Яр – «це не лише про минуле, це застереження для сучасного світу і попередження на майбутнє».
«Сьогодні, коли в центрі Європи знову палає повномасштабна війна, ми розуміємо, що «ніколи знову» - це обов’язок діяти. Саме тому проєкт «Дипломатія пам’яті» має прикладний, практичний характер. Він допоможе нам, дипломатам, краще розуміти сенс історичних подій, а головне – застосовувати це розуміння у щоденній роботі, у міжнародних перемовинах, у діалозі з партнерами, у протидії російській дезінформації, у захисті правди і справедливості», - сказав перший заступник глави МЗС.

У рамках проєкту кандидат історичних наук директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський прочитав дипломатам лекцію на тему «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам’ять. Політичні виклики під час російської агресії та війни проти України», після якої відбулось її обговорення.
Коментуючи в розмові з кореспондентом Укрінформу новий освітній проєкт «Дипломатія пам’яті», Сергій Кислиця акцентував, що його започаткування не є «роботою на Державу Ізраїль, США чи будь-яку іншу, а виключно роботою на Українську державу».
Кислиця зазначив, що українські дипломати - дуже освічені люди, але у сьогоднішньому світі поширюється така кількість інформації, зокрема й неправдивої, що подеколи проблема не в рівні освіти, а в тому, щоб правильно розставити акценти або використати правильну технологію комунікації.
«Світ дуже динамічний, і на міжнародних заходах ми бачимо, як наші опоненти постійно вдосконалюють свої підходи. Запевняю вас, що наш головний ворог може перебувати в економічній кризі, але він ніколи не пошкодує коштів на фінансування антиукраїнських заходів. Тема, що українці – «нацисти», що в Україні є антисемітизм, є однією з магістральних для російської дипломатії як на двосторонніх, так і на багатосторонніх майданчиках. Тому цей освітній проєкт має особливе значення», - акцентував дипломат.
Кислиця також поінформував, що в розвиток проєкту планується організувати відвідання українськими дипломатами, особливо молодими, пам’ятних заходів у Бабиному Яру.
Як повідомляв Укрінформ, посол Ізраїлю в України Міхаель Бродський з нагоди Дня пам'яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни, нагадав, що Україна посідає четверте місце за кількістю Праведників народів світу.