
Суд відмовив у зміні запобіжного заходу ексголові Хмельницької МСЕК Крупі
Про це йдеться в ухвалі суду, передає Укрінформ.
«Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у кримінальному провадженні № 62024240010000369 від 01.07.2024 клопотання захисника про зміну запобіжного заходу підозрюваній, суд постановив: у задоволенні клопотання захисника про зміну запобіжного заходу, застосованого до підозрюваної, – відмовити», - вказано в ухвалі.
Зазначається, що ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Як повідомлялося, Вищий антикорупційний суд продовжив до 18 травня запобіжний захід ексголові Хмельницької МСЕК Тетяні Крупі у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 230 млн грн.
11 лютого Апеляційна палата ВАКС залишила під вартою колишню головну лікарку Хмельницької обласної МСЕК.
На початку жовтня 2024 року в межах розслідування кримінального провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути мобілізації, працівники ДБР провели обшуки у службових кабінетах та за місцем проживання Крупи та її близьких родичів.
У робочому кабінеті керівниці МСЕК були виявлені $100 тисяч, підроблені медичні документи, списки ухилянтів із прізвищами та фіктивними діагнозами. Вдома у посадовиці та її родичів вилучили $5,2 млн, €300 тисяч, понад 5 мільйонів гривень, брендові прикраси та коштовності.
5 жовтня правоохоронці затримали Крупу і повідомили їй про підозру в незаконному збагаченні. 7 жовтня Печерський райсуд Києва обрав їй запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення 500 мільйонів гривень застави.
22 жовтня Президент Володимир Зеленський провів засідання Ради нацбезпеки і оборони щодо ситуації з медико-соціальними експертними комісіями та зловживаннями посадових осіб різних державних органів з отриманням інвалідності. Ішлося про численні порушення та очевидно фальшиві інвалідності посадовців.
На засіданні РНБО також обговорювали ситуацію в органах прокуратури. Після засідання Президент заявив про необхідність кадрових рішень та персональну відповідальність у центральних органах влади – по вертикалі контролю за МСЕК.
За підсумками цієї розмови генпрокурор Андрій Костін написав заяву про звільнення.
Фото: Ґрати