Рада Коордштабу з питань військовополонених провела засідання щодо обміну «1000 на 1000»

Рада Коордштабу з питань військовополонених провела засідання щодо обміну «1000 на 1000»

Укрінформ
Рада Координаційного штабу з питань військовополонених у неділю, 18 травня, провела засідання з узгодження спільного плану дій щодо обміну у форматі «1000 на 1000» осіб.

Як передає Укрінформ, про це міністр оборони України Рустем Умєров повідомив у Фейсбуці.

«Обмін 1000 на 1000 людей. Працюємо над тим, щоб наші люди якомога скоріше були вдома. Сьогодні, за дорученням Президента України Володимира Зеленського, провели засідання Ради Координаційного штабу з питань військовополонених», - поінформував він.

Умєров нагадав, що за результатами перемовин у Стамбулі вдалося досягти важливої домовленості щодо обміну «1000 на 1000» полонених.

«Це непростий і чутливий процес, який вимагає чіткої координації всіх державних структур. Саме тому Рада Координаційного штабу - колегіальний орган, який об’єднує всі ключові інституції: Міноборони, ГУР, СБУ, СЗР, МВС та Офіс омбудсмана - зібралася сьогодні, щоб узгодити спільний план дій і якнайшвидше реалізувати цю домовленість», - зауважив міністр оборони.

Рустем Умєров на засіданні Ради Коордштабу з питань військовополонених / Фото: Фейсбук Рустем Умєров

Також Умєров зазначив, що про напрацьовані рішення за результатами сьогоднішнього засідання «вже завтра доповімо Президенту».

«На цьому не зупиняємось. Україна послідовно виступає за обмін «всіх на всіх». І ми рухаємось до цієї мети - крок за кроком. Щоб звільнити всіх наших військовополонених», - наголосив він.

Міністр оборони також зауважив, що День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу - це ще один привід нагадати про політв’язнів у Криму - сотні людей, яких роками утримують в російських тюрмах за їхню позицію, за їхню ідентичність, за те, що не підкорилися окупації. «Їх катують, їм не дають права на справедливий суд, їхні родини - під постійним тиском. Наш обов’язок - звільнити кожного», - підкреслив він.

Читайте також: Папі Леву XIV передали списки полонених захисників України

Умєров подякував за важливу роботу колегам — Дмитру Лубінцю, Василю Малюку, Кирилу Буданову, Ігорю Клименку і Олегу Іващенку. А також висловив вдячність країнам-партнерам, які допомагають повертати українців з полону.

Як повідомляв Укрінформ, міністр оборони України Рустем Умєров, коментуючи результати переговорів з російською делегацією у Стамбулі, заявив, що обмін «1000 на 1000» полонених може пройти найближчим часом.

17 травня Об’єднаний центр з координації пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України розпочав підготовчі заходи до обміну у форматі «1000 на 1000» осіб.

Фото: Фейсбук Рустем Умєров

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
OSZAR »