«Роснефть» взяла під контроль найбільше родовище рідкісноземельних металів у РФ

«Роснефть» взяла під контроль найбільше родовище рідкісноземельних металів у РФ

Укрінформ
«Роснефть» придбала найбільше у Росії родовище рідкісноземельних металів «Томтор» у Якутії.

Про це із посиланням на дані російського Єдиного державного реєстру юридичних осіб повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

«Томтор», розташований на півночі Якутії, є ключовим проєктом у планах Росії збільшити виробництво металів. Ці ресурси використовуються в оборонній промисловості, виробництві мобільних телефонів та електромобілів. Росія хоче зменшити залежність від імпорту з Китаю, який контролює 95% світового виробництва та постачання рідкісноземельних металів, йдеться у матеріалі.

Згідно з офіційним державним реєстром російських компаній, «Роснефть» на чолі з Ігорем Сєчіним 20 травня отримала повний контроль над оператором проєкту компанією «Восток Інжініринг». У «Роснефті» не відповіли на запит Reuters про коментар.

Зазначається, що у листопаді лідер Кремля Володимир Путін звинуватив оператора «Томтора» у зволіканні з розробкою родовища, запропонувавши йому або залучити інвестиції, або звернутися за допомогою до третіх сторін, включно із державою.

До початку війни проти України Москва планувала інвестувати 1,5 мільярда доларів США у рідкісноземельні метали, аби стати найбільшим їх виробником після Китаю до 2030 року.

За даними Геологічної служби США, Росія посідає п’яте місце у світі за запасами рідкісноземельних металів після Китаю, Бразилії, Індії та Австралії. У відомстві оцінюють запаси РФ у 3,8 мільйона тонн копалин.

Відповідно до нової стратегією розвитку галузі, до 2030 року Росія має намір увійти до п’ятірки найбільших виробників рідкісноземельних металів з часткою до 12% світового ринку.

Донедавна проєктом «Томтор» володіла компанія ThreeArc Mining, 75% акцій якої належали бізнесмену Олександру Несісу через його групу компаній IST. Компанія «Поліметал», великий виробник золота і срібла, акціонером якої раніше був Несіс, володіла 9,1% акцій ThreeArc Mining.

Після зміни власника на початку воєнних дій Росії в Україні та подальших західних санкцій проти російського бізнесу оператор проєкту опинився під контролем колишнього менеджера IST Владислава Ресіна, перш ніж його придбала «Роснефть», йдеться у матеріалі.

Читайте також: Трамп знову каже, що вірить, ніби Путін хоче миру

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці березня очільник Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв заявив, що Росія та Сполучені Штати розпочали дискусії про спільний видобуток рідкісноземельних копалин.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
OSZAR »