На МКС вперше вилетіли астронавти з Індії, Польщі та Угорщини

На МКС вперше вилетіли астронавти з Індії, Польщі та Угорщини

Фото, відео
Укрінформ
На Міжнародну космічну станцію у межах комерційної місії Ax-4 вперше вилетіли астронавти з Індії, Угорщини та Польщі.

Про це повідомляє DW, передає Укрінформ.

Зазначається, що 24 червня ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX з капсулою Crew Dragon стартувала з космодрому на мисі Канаверал в американському штаті Флорида. На її борту - індійський військовий льотчик Шубханшу Шукла, угорський та польський інженери Тібор Капу і Славош Узнанський-Вишневський, а також колишня астронавтка Національного аерокосмічного агентства США (NASA) Пеггі Вітсон.

Космічна місія Ax-4 на МКС триватиме два тижні. Очікується, що капсула Crew Dragon з астронавтами прибуде на МКС 26 червня. Учасники місії проведуть на МКС низку наукових експериментів.

За даними ЗМІ, політ коштує близько 70 млн євро за одного пасажира.

Це четверта комерційна космічна місія компанії з Х'юстона Axiom Space, що здійснюється разом із NASA та SpaceX. Її старт кілька разів відкладалося через технічні проблеми з ракетою-носієм і на самій МКС.

Три перші місії Axiom Space відбулися у 2022-2024 роках, а остання з них тривала три тижні і стала найтривалішим комерційним польотом у космос, пише видання.

Читайте також: NASA та Пентагон шукають альтернативи SpaceX на тлі ворожнечі між Трампом і Маском - WP

Повідомляється, що за всю історію МКС на станції побували приблизно 300 людей, але досі на станції не працювали астронавти з Індії, Угорщини та Польщі. При цьому представники цих трьох країн уже бували у космосі у складі радянських місій у 1970-1980-х роках.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні перший повністю жіночий екіпаж здійснив політ у космос на космічному кораблі компанії Blue Origin.

Фото: Axiom Space

Замовити пресконференцію в Пресцентрі Укрінформу

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
OSZAR »